Stłuczenie po nadepnięciu palca u nogi

Podczas meczu zostałem nadepniety w prawego dużego palca u nogi. Ból był niesamowity, więc pojechałem do szpitala. Na oko jednego z lekarzy było to tylko stłuczenie, ale dostałem jeszcze skierowanie do poradni ortopedycznej. Po obejrzeniu zdjęcia rentgenowskiego, chirurg także stwierdził, że jest to stłuczenie. Ból utrzymuje się już drugi tydzień, a palec jak bolał tak boli. Smaruje się trzy razy dziennie Voltarenem oraz Altacetem. Bardzo proszę o pomoc co mam w tej sytuacji zrobić.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, niestety ból w stłuczeniach trwa długo. Za około 2 tygodnie stopniowo będzie zanikał. Pozostaje Voltaren i ew. środki p/bólowe
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski specjalista chirurg.

Witam. Jeśli kości są całe, to spokojnie - dolegliwości powinny ustąpić. Istnieje możliwość iż przyczyną jest uszkodzenie paznokcia i/lub struktur z nim związanych - do oceny wizualnej przez leczącego chirurga - ortopeda nie jest potrzebny.