Stłuczenie świetlówki w kuchni a badanie na obecność rtęci

Mam pytanie. Stłukła mi się dzisiaj świetlówka. Niestety stało się to w kuchni w niedalekiej odległości od patelni. Wszystko zostało po sprzątane ale na tejże patelni usmażyć został naleśnik, którego wspólnie zjadłem z dzieckiem. Po przeczytaniu kilku informacji w internecie trochę się przestraszył em. Chciałbym zapytać co zrobić czy wykonać jakieś badania sobie i dziecku na obecność rtęci? Boję się o zdrowie dziecka.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

z przedstawionego opisu wynika, że nie trzeba się tym incydentem zbytnio przejmować. Jest bardzo niskie ryzyko, że może to zaszkodzić zdrowiu. Jeśli pojawiłyby się niepokojące objawy to proszę wykonać pomiar rtęci we krwi i udać się do lekarza.

Pozdrawiam.