Stłuszczenie a zwłóknienie wątroby

czy stłuszczenie watroby jest tym samym co zwłóknienie wątroby. Jak poważną chorobą jest stłuszczenie wątroby.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby często wystepuje bezobjawowo. kłopoty rozpoczynają się gdy stłuszczenie przebiega ze stanem zapalnym gdyż wtedy może dojść do włóknienia i do marskości. Dobra dieta i normalizacja masy ciała pomogą w stłuszczeniu.

Pozdrawiam serdecznie