Stłuszczenie wątroby i powiększenie śledziony

Witam mam 20 lat jestem osobą otyłą dziś byłem na USG i w badaniu wyszło mi iż mam "Kyperechogeniczna-cechy stłuszczenia" chodzi o wątrobę oraz "śledziona powiększona 13mm" domyślam się że chodzi o 130mm* ,moje pytanie co należy zrobić i i czy tak powiększona śledziona to zły stan?

Na pewno w takim przypadku trzeba obniżyć wagę ciała do należnej (BMI w zakresie 20-25), wtedy wątroba powinna ulec "odtłuszczeniu". Co do śledziony to tylko niewielkie powiększenie, nieistotne klinicznie, a jeśli ma Pan powyżej 180 cm wzrostu na nawet przyjmuje się, że taka wielkość śledziony w takim przypadku to norma.