Stłuszczenie wątroby u 39-latka

Od dwuch lat lecze sie na stłuszczenie wątroby odstawiłem alkochol nie jem smażonych potraw unikam dan tłustych. Stosuje ziarna ostroplestu plamistego i regularnie zażywam przepisane przez lekarza leki wprorusan a od roku z malymi przerwami na inny przewarznie ursofalk 500 ,Lecz ciagle mam podwyższony alt ostatni wynik 74 ast-30 wskażnik de Ritsa0.40 Bilirubina całkowita 11.72 cholesterol w normie ggtp- 9 przy normie11-50 U/L. Czy powinienem wykonac dodatkowe badania czy dalej kontynuowac leczen

Lek. Tomasz Budlewski

A czy były sprawdzane wirusy? Proponuje udać się do lekarza hepatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.