Stłuszczenie wątroby u dziecka

Witam!Pisałam wcześniej o mojej córce 9-letniej która ma potworne bóle brzucha i usg wykazało stłuszczoną wątrobę.Robiłam jej badania na tsh,cholesterol,próby wątrobowe,mocz,morfologię i celiakie ale wszystkie badania wyszły dobrze.jakie badania jeszcze należy zrobić bo lekarz nie ma pomysłu.Skąd ta stłuszczona wątroba i bóle brzucha?Czy łączyć to ze sobą?Czy może być to wynik jakieś nietolerancji pokarmowej?

Witam, zdecydowanie tak, stłuszczenie wątroby może wynikać z nietolerancji pokarmowej, przede wszystkim bierzemy tu pod uwagę pszenicę i gluten. Pszenica zawiera w sobie gluten, ale jest on także obecny w życie owsie i jęczmieniu, jednak najbardziej toksyczna jest pszenica. Nietolerancja ta może powodować zaburzenia czynności wątroby: pierwotną marskość wątroby, stłuszczenie wątroby, hipercholesterolemię (podwyższone stężenie cholesterolu we krwi). dobrze byłoby zrobić test na nietolerancję pokarmową. Węglowodany cechuje unikalna zdolność do pobudzania produkcji insuliny, która z kolei uruchamia syntezę kwasów tłuszczowych w wątrobie.