Stolec w ciąży: co znaczy barwa brunatno-czerwona?

Mam 38 lat i jestem w 19 tygodniu ciąży. Od kilku dni moje stolce są brunatno - czerwone, luźne. Jestem tym faktem mocno zaniepokojona. Ciąża rozwija się prawidłowo, morfologia wskazuje na lekką anemię. Ogólnie czuję się dobrze. Nie biorę żadnych preparatów żelaza, za to piję sok z buraków. Dodam, że nigdy nie miałam z tym problemów. Co to może być? Jakie badania powinnam zrobić i czy to coś poważnego?

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Kolor stolca może mieć związek z przyjmowaniem przez Panią soku z buraków. Powinna Pani na jakiś czas odstawić sok i zaobserwować, czy zmieni się barwa. Jeśli nadal będzie Panią coś niepokoiło, proszę udać się do lekarza.
Jeśli chodzi o niedokrwistość, normy wartości hemoglobiny dla kobiet w ciąży są niższe, jednak mimo to, proszę wynik skonsultować z lekarzem. Być może suplemantacja żelaza będzie wskazana.
Pozdrawiam!