Stolec w kształcie rogalika a rak jelita grubego

WITAM JA MAM STOLEC W KSZTAŁCIE ROGALIKA I JEST ON BARDZO CIENKI I MAM BÓLE BRZUCHA RAZ Z LEWEJ A RAZ PRAWEJ CZY TO ZNACZY ŻE JEST TO RAK JELITA GRUBEGO???????????, BADANIA USG JAMY BRZUSZNEJ NEGATYWNE BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zarówno ból brzucha jak i cienkie stolce mogą być objawami raka końcowego odcinka jelita grubego, ale nie muszą. Niezbędna jest diagnostyka. Należy zgłosić się do lekarza, który wykona badanie lekarskie. Powinna zostać wykonana kolonoskopia, podstawowe badania krwi, badanie markerów nowotworowych - CEA.
Jednoznaczną odpowiedzią czy jest to rak, jest wynik histopatologiczny pobranych wycinków ze zmian podejrzanych w badaniu kolonoskopii.