Stopień ryzyka podczas operacji na skoliozę u 18-latki

Moja Córka(18l) choruje na miastenie i czeka ją operacja na skoliozę 40-to stopniową w Ligocie mam duże obawy przed tą operacją.Czy ryzyko jest bardzo duże?
ponad rok temu

W tej sprawie najlepiej porozmawiać z lekarzem, który będzie operował córkę jak i z lekarzem anestezjologiem, który będzie znieczulał córkę. Chirurg wyjaśni dokładnie ryzyko operacyjne (nie znam szczegółów co do wady kręgosłupa - głównie np. wyników badań obrazowych jak i metody jaką będzie operowana córka). Anestezjolog opowie o ryzyku znieczulenia, które jest dość wysokie w przypadku schorzenia jakim jest miastenia (najważniejszy odpowiedni dobór leków).