Stopy i kolana koślawe u czterolatka

Witam. Mam pytanie. Chode od marca z miom synem do ortopedy. Na bilansie 4 latka okazalo sie ze na koślawe kolana i stopy płasko koślawe.W marcu róznica miedzy kolankami wynosiła 9 cm. Mielismy zalecone wkładki supinujace, ćwiczenia, chodzenie na bosaka- to co jest zalecane w tego typu przypadkach. Teraz po 8 miesiącach nie ma poprawy wrecz jest gorzej. Różnica między kolankami wynosi ponad 11 cm. Lekarz stwierdził ze już wszystko co można zrobic i trzeba czekać. Jak moge mu pomóc? Ortezy?

Witam
Dziecko powinno nosić buty korekcyjne z obcasami Thomasa
lub specjalistyczne wkładki (odciążą kolana).
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest uprawianie pływania ponieważ
w wodzie dochodzi do odciążenia kolan, a mięśnie nóg pracują.
Dziecko z koślawymi kolanami powinno wykonywać ćwiczenia,
w trakcie których ciężar ciała nie będzie obciążał stawów kolanowych
i które zapewnią właściwy rozwój mięśni. Zalecane są: wspomniane
wyżej pływanie (zwłaszcza kraulem), jazda na rowerze,
gimnastyka korekcyjna, ćwiczenia fizjoterapeutyczne,
jazda na koniu, piłka nożna.
Ważna też jest odpowiednia dieta, bogata w witaminy i substancje
mineralne odpowiadające za zdrowe i mocne kości, takie jak:
witamina D i wapń.
Koślawe kolana powinny zaniknąć do ukończenia przez dziecko 10 lat.
Jeśli jednak wada będzie się pogłębiała, lekarz może zlecić noszenie
aparatu ortopedycznego lub szyny. W skrajnych przypadkach konieczna
może być operacja polegającego na przecięciu kości i ustawieniu
odłamów w prawidłowym położeniu.
Pozdrawiam serdecznie