Stosowanie 5mg Encortonu w 15. tygodniu ciąży

Jestem w 15tc. Zazywam 5mg encortonu pod kontrolą lek ponieważ byłam leczona na KZN to jest dawka podtrzymujące. Do 12 tc brałam folik a od 13 tc Prenatal Duo.Po tygodniu stosowania dostałam wysypki na brzuchu piersiach,która swędzi. Wieczorem najbardziej. Fenistyl pomaga lecz nie ginie.Lek 1 kontaktu kazał odstawić że to pokrzywka polekowa,że któryś składnik uczulil mnie.Odstawiłam od wczoraj I biorę sam folik .Wysypka tylko swędzi,brak pecherzy. Proszę o poradę. Badania wszystkie ok.

Aleksander Ropielewski

Proponuję dalsze stosowanie encortonu i w przypadku utryzmywania się zmian skórnych z lekarzem majacym możliwość badania przedmiotowego.