Stosowanie Acardu w ciąży

Witam, 3 miesiące przed zajściem w ciążę dostałam acard 75 mg. Obecnie jestem w 23 tc i stąd moje pytanie: do kiedy powinno się brać w/w lek?(słyszałam, że powinno się go brać do max. 3 trym.)Dodam, iż nie miałam nigdy badań w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, a lek dostałam profilaktycznie. Czy przed ostawieniem leku powinno się wykonać jakieś badania? Czy odstawienie go nie wpłynie negatywnie na dziecko? Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie leku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u lekarza prowadzącego ciążę.