Stosowanie Aciprex a silne bóle biodra przemieszczające się do kolana i stopy

zażywam Aciprex 10 mg od 1 roku.Obecnie pojawiły się potworne bóle biodra przemieszczające się do kolana i stopy.Mam chorobę zwyrodnieniową wielostawową.Lekarz ortopeda twierdzi że ten ból jest neurologiczny a nie od zwyrodnień-też tak sądzę.PYTANIE!Czy Aciprex mógł spowodować ten ból?Zaznaczam że ból jest potworny szczególnie w nocy,gdy chodzę nieco mija.Paweł

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to mało prawdopodobne. Warto jednak podkreślić, że ból spoczynkowy, mijający przy '' rozruszaniu się'' jest bólem charakterystycznym dla procesu zwyrodnieniowego.