Aknemycin Plus a trądzik

Dzień dobry panie doktorze. Mam problem z pozbyciu się trądzika z twarzy jest to duża ilość i mnie się wydaje że to jest też wina zarostu brody i wąsów po paru dniach pod spodem zarostu się tworzy nowy pryszcz jest to grobka różowa. Obecnie stosuję lek Aknemycin Plus jest to butelka z aplikatorem. W takim razie ile razy powinno się lek Aknemycin Plus stosować na skórę i w jakie miejsca? Bo nie bardzo rozumiem jak to działa. Czy Aknemycin Plus powinienem stosować na każdą konkretną krostkę czy może ogólnie smarować nim całą twarz żeby pozbyć się trądziku? I chciałem zapytać czy Aknemycin Plus to lek skuteczny, czy on faktycznie zadziała i pomoże z problemem tradziku czy może to kolejny "cudowny" lek który niby ma pomoc a tak naprawdę w niczym mi nie pomoże... Mogę prosić o odpowiedź w tej sprawie? Będę bardzo wdzięczny.

Leki zewnętrzne w przypadku zmian przewlekłych działają chwilowo. Żeby wyleczyć trądzik powinien Pan pomyśleć o lekach doustnych.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska