Stosowanie Albothylu a planowanie ciąży

Witam. Przez 6 dni na noc stosowalam lek Albothyl po jednej globalne, bezpośrednio po leczeniu zaczęłam brać Lactovaginal na odbudowę flory bakteryjnej pochwy po jednej kapsułce na noc /wzięłam już 6 a w opakowaniu jest 10/ i biorę do dzisiaj, zostalo mi jeszcze 4 do wzięcia. Dziś minie 7 dzień od kiedy zazylam ostatnia globulke Albothylu. Planuje teraz ciążę. Czy mogę już współżyc i próbować zajść w ciążę, czy lepiej jeszcze wstrzymać się ze wspolzyciem i ciążą, jak tak - to na jak długo?

Renata GrzechociĹska

Warto odczekać pewien czas i upewnić się, że nie ma cech infekcji, która mogłaby zagrażać ciąży.