Stosowanie Alpragenu i zmiana na Hydroxyzinum

Dzień Dobry.Mam pytanko : Czy z ok.pół rocznego stosowania alpragenu 1mg.dziennie. można zejść przerzucając się na hydroxyzinum np.2x po jednej 25mg.żeby uwolnić się od alpragenu (benzo...) ?Albo może zredukować alpre przez tydzień po 0.5mg i potem wejść na hydro ?mogę tak zrobić?(mam lęki i fobie) ludziowstręt i nieufnośc pomieszana z nienawiscią...Przykre ale prawdziwe...proszę o szczerą odp.Wiem że muszę udać się do psychiatry ale proszę o odp.na pytanie.dziękuję.kamil.

Witam,
Po półrocznym okresie przyjmowania alprazolamu wydaje się, że najbezpieczniejsze będzie zrezygnowanie z leku zgodnie z zasadami odstawiania benzodiazepin - zamiana na benzodiazepinę długodziałającą i stopniowa redukcja dawki nowego leku. To wszystko należy wykonać wyłącznie pod kontrolą lekarza. Samodzielna redukcja dawki alprazolamu jest ryzykowna i może prowadzić do szeregu niebezpiecznych konsekwencji.
Pozdrawiam.