Stosowanie Amoksiklav 1000mg na anginę

Witam Wczoraj byłam u lekarza rodzinnego i stwierdził u mnie anginę. Przepisa mi Amoksiklav 1000mg. Wzięłam pierwszą dawkę, ale pożniej przez parę godz wymiotowałam. Nie wiem co mam dalej robić czy brać antybioyk nadal? Boję się, że znów będę wymiotować. Pozdrawiam

Witam!
Proszę spróbować przyjąć kolejną dawkę antybiotyku - jeśli ma Pani problem z połknięciem to można tabletkę rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Wymioty podczas anginy zdarzają się z powodu podrażnienia gardła. Jeśli nie będzie Pani w stanie przełknąć leków w kolejnych próbach to proszę udać się ponownie do lekarza - być może konieczne będzie przepisanie zastrzyków.