Stosowanie Anafranilu przy depresji

Gdzie szukać realnej pomocy w depresji? Cierpię od wielu lat. Poszłam do lekarza psychiatry, myśląc, że robię dobrze. Od listopada przyjmuję leki przeciwdepresyjne, obecnie od 3 tygodni biorę Anafranil SR 75, pół tabletki wieczorem. To nie pomaga. Lekarz tylko wypisuje recepty i tyle. Mam już dość. Nienawidzę siebie i swojego nędznego życia. Gdybym mogła zdecydować o swoim poczęciu, powiedziałabym NIE! Nikogo nie obchodzę, nikt się o mnie nie troszczy, nikt nie pomaga. Nic się nigdy nie zmieni.

Witam Panią. W leczeniu depresji są dwie drogi - farmakoterapia i psychoterapia. Czasem stosuje się jedną z tych opcji, czasami obie jednocześnie. Sprawa leku pozostaje do omówienia z Pani lekarzem. Polecam zasięgnąć jego opinii. Być może zadecyduje o zmianie leku lub zwiększeniu dawki. Pozostaje jednak jeszcze inna opcja - zgłoszenie się na konsultację do psychoterapeuty, by wspólnie się zastanowić czy to nie byłaby jednak korzystniejsza dla Pani droga do zdrowienia - taka wewnętrzna praca nad możliwością pozyskania radości z życia.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz