Stosowanie anty-depresantów z grupy SRRI w leczeniu depresji

Witam. Proszę o informację w zakresie stosowania anty-depresantów z grupy SRRI w leczeniu depresji tj. substancji sertraliny vs. citalopramu. Proszę o odpowiedź: 1) Dla jakiego grona pacjentów (jakie wskazania, na jakie objawy) korzystniejsza będzie sertralina a na jakie citalopram? 2) czy te substancję są podobne do siebie? 3) która substrancja jest silniejsza? 4) czy można stosować wobec pacjentów z nadcisnięnieniem tętniczym? 5) jak w/w substancje mają się do preparatów z tianeptyną?Dziękuję

Witam Pana Serdecznie,

Niestety, nie ma możliwości leczenia online.

Zachęcam do osobistej konsultacji i porady u psychiatry.
Ważne jest, aby poinformował Pan lekarza o nadciśnieniu tętniczym.

Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej