Stosowanie antybiotyków a działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Mam takie pytanie w ciągu przerwy przy braniu tabletek antykoncepcyjnych brałam antybiotyk zamur 500 a potem waraz z tabletakmi antykoncepcyjnymi proxacin 500. Czy te antybiotyki mogą osłabić działanie tabletek. I 6 i 7 dnia piłam dziurawiec godzine po przyjeciu tabletek. czy jest możliwość, żebym zaszła w ciążę?

Magdalena StusiĹska

Nigdy nie istnieje 100% pewności że nie zajdzie Pani w ciążę. Antybiotyki osłabiają skuteczność leków antykoncepcyjnych- należy podczas ich brania i tydzień po stosować dodatkowe zabezpieczenie.