Stosowanie antybiotyków przy przepuklinie przełyku

Witam. Z powodu przepukliny rozworu przełykowego nie potrafie łykać duzych tabletek. Zadawałam tu pytanie w sprawie antybiotyków czy jako osoba dorosła moge brac w zawiesinie i odpowiedz była,ze tak,ale czy lekarz wtedy mi dawke wyliczy co do wagi? Bo np zinnat w tabletkach miałam barc 2x250 (po powiedzeniu o moich problemach lekarka zamieniła mi na duomox), a Zinnat 250mg w zawiesinie to pewnie bedzie inna dawka niz 5ml 2xdziennie?

Witam.
W przypadku tego antybiotyku u osób dorosłych stosuje się z reguły jednakowe dawki, niezależnie od masy ciała. Bardziej istotne są rodzaj i ciężkość zakażenia.

Zinnat w zawiesinie występuje w dwóch dawkach:
- 25 mg/ml, czyli 125 mg/5 ml,
- 50 mg/ml, czyli 250 mg/5 ml,
Obydwie dawki stosuje 2x dziennie, tak samo jak tabletki.

Tabletki Duomoxu można rozpuszczać w wodzie (w co najmniej 20ml wody tworząc zawiesinę lub po prostu w 1/2 szklanki wody).