Stosowanie antybiotyków w czasie ciąży

Jestem w 5 tyg ciąży. W 4 tyg zrobiłam badanie na toxo i wyniki wyszły Igg 970/ml Igm 23,970 S/Co. Po tygodniu zrobiłam kolejne Igg 597 Iu/ml awidność Igg niska 0,05.W Poradni chorób zakaźnych przepisano mi Rovamycine. czy mogę ją przyjmować wraz z kwasem foliowym? czy do tego antybiotyku jako osłonę mogę brać Trilac? Czy antybiotyk będę brać już do końca? Czy podanie tego antybiotyku powinnam skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę? Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może Pani przyjmować z kwasem foliowym, co do Trilacu proponuję skontakować się z lekarzem prowadzącym, gdyż Trilac należy do Kategorii C leków stosowanych w czasie ciąży. Proszę kierować się zaleceniami lekarza przepisującego antybiotyk.