Stosowanie antybiotyku a działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki Cortelle. Jednak pod koniec poprzedniego cyklu zaczęłam brać Fromilid Uno, i również pierwszą tabletkę hormonalną z nowego cyklu przyjęłam razem z antybiotykiem. Czy w tym cyklu będę chroniona przed ciążą?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni po zakończeniu stosowania antybiotyku oraz w trakcie kuracji.