Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie antybiotyku Canbiox a picie alkoholu

Witam.  Od srody 18.01 biore antybiotyk CANBIOX 500mg azithromycinum.  Dzis tj.19.01 o 9 rano wzielam druga tabletke jutro 20.01 mam studniowke i wiadomo studniowka raz w zyciu i chcialoby sie wypic . czy gdybym jutro 20.01 nie wziela trzeciej tabletki i wypila to zagrazaloby to mojemu zdrowiu ? Czy picie z tym antybiotykiem jest bezpieczne ? Pomocyy.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Przerwanie jest wykluczone, jeśli wprowadzona antybiotykoterapia ma przynieść efekty. Lek podawany jest w pewnym okresie, w którym stężenie antybiotyku musi osiągać pewną granicę. Jeśli przestanie Pani stosować lek, istnieje prawdopodobieństwo, że nie tylko nie zadziała, ale i szczep bakterii na który został zastosowany, może się uodpornic na azytromycyne.
Antybiotyk może powodować działania niepożądane w połączeniu z alkoholem, dlatego jest to niezalecane. Wszystko zależy od konkretnego organizmu, jednak nigdy nie jest to bezpieczne.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety