Stosowanie antybiotyku na anginę a oparzenie

Na anginę został mi przypisany antybiotyk Auglavin, tego dnia gdy miałam go zakupić doznałam oparzenia I i I/II stopnia,zostałam przewieziona na SOR i tam przypisano mi krem Argosulfan oraz 2 różne antybiotyki do wyboru. Przyjmuję Auglavin(który ktoś kupił dla mnie kiedy byłam w szpitalu). Wystarczy,że mam przyjmować ten antybiotyk? Nie potrzebuję(a może też nie powinnam) zaopatrywać się w żaden inny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy przyjmować zalecane na sorze leki jako dodatkowe. Ważne aby przeczytać ich ulotki czy aby zalecane antybiotyki nie zawierają tej samej substancji czynnej pod inną nazwą handlową.