Stosowanie antybiotyku na zapalenie ucha środkowego a odparzenia wokół odbytu u 7-miesięcznego dziecka

Dobry wieczór. Moje 7 miesięczne dziecko miało rozpoznane wczoraj zapalenie ucha środkowego. Dostalismy antybiotyk Ospamox 250mg co 12h , krople do nosa Nasivin 3 x dziennie oraz Nurofen w syropie probiotyk i Nystatynę. Dzisiaj podałam małej trzecią dawkę antybiotyku i zauważyłam odparzenia wokół odbytu. Czy to jest wskazanie do zmiany antybiotyku? Zaznaczam, że ustąpiła gorączka i mała jest mniej marudna, pozostał jeszcze tylko brak apetytu. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Antybiotyk, probiotyk i pozostałe leki należy utrzymać. Pupe często wietrzyc (pozwalac dziecku lezec bez pieluszki), nie uzywac chusteczek nawilzanych do higieny, zamiast tego stosowac gaziki zamoczone w przegotowanej wodzie, okolice odbytu smarowac np. mascią Bepanten. W razie braku poprawy zglosic sie do lekarza pediatry, ktory byc moze zaleci stosowanie silniejszej masci.