Stosowanie antybiotyku Ospen a tabletki Kontracept

20 lutego dostalam okres , poszlam do ginekologa i pani przepisala mi tabletki kontracept , zaczelam brac 1 marca .... niestety 7 marca zaczelam tez brac antybiotyk OSPEN , 8 marca był stosunek bez zabezpieczenia, lecz partenr nie skonczyl we mnie, z wyliczeń wynika ze byl to dzien owulacji ... czy duze jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze w takiej sytuacji ?

Renata GrzechociĹska

Jeśli zaczęła Pani przyjmować Kontracepy zgodnie z zaleceniem producenta czyli 1 snka miesiączki owulacja powinna zostać zatrzymana. Jednak lek Ospen obniża skuteczność tabletek dlatego należy w trakcie jego przyjmowania i ok 7 dni po stosować dodatkową antykoncepcję.