Stosowanie antybiotyku podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Właśnie skończyłam 2 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Czy w czasie 7-dniowej przerwy można brać antybiotyk ,bez obawy ze zmniejszy skuteczność tabletek? Czy w tym czasie można współżyc? Proszę o szybka odpowiedz.

Proponuję w trakcie antybiotykoterapii i 7 dni po jej zakończeniu stosować dodatkową metodę barierową. Proszę dokładnie zapoznać się z ulotką dla pacjenta zarówno tabletek, jak i antybiotyku, który Pani przyjmuje (niestety nie podała Pani nazw leków), ponieważ niektóre antybiotyki szczególnie obniżają skuteczność doustnej antykoncepcji.