Stosowanie antybiotyku w mniejszej dawce

Do lekarza poszedłem 5 dnia choroby i przepisał mi Duomox 1g (najwieksza dawka). Czy przy lekkich objawach mogę brać połowe dawki?

Szanowny Panie,

Wszystkie leki, zwłaszcza antybiotyki, należy przyjmować tak jak zalecił to lekarz. Objawy infekcji często mijają przed ukończeniem terapii, której nie należy przerywać gdyż grozi to nawrotem infekcji a także zwiększeniem lekooporności u bakterii.

Jeżeli odczuwa Pan efekty uboczne w związku ze stosowanym lekiem (np. wysypka, biegunka, nudności) to należy się z tym zgłosić do lekarza.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik