Stosowanie antybiotyku Xyvelam podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 3 lat biore tabletki Logest . Dzis biorę 13-stą tabletkę z blistra. Wspolzylam , gdy bralam 10ta tabletke z blistra. Dzis lekarz przepisał mi antybiotyk : Xyvelam 500 mg, mam stosować 7 dni. wczesniej stosowalam Urofuraginę. Czy Jestem teraz zabezpieczona jak kochalam się 3 dni temu i dzisiaj wieczorem zaczne brac anttybiotyk? . Czy mam stosowac te 7 dniowa przerwe jak zawsze?? czy bede zabezpieczona od poczatku nastepnego opakowania?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni po zakończeniu stosowania antybiotyku oraz w trakcie kuracji.