Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a tetracyklina

Witam , do końca opakowania tabletek Sindy-35 zostały mi jeszcze 3 tabletki, lekarz zlecił mi antybiotyk na bazie tetracyklin. Z antykoncepcji rezygnuje, po 7 dniowej przerwie nie zaczynam już następnego opakowania. Ostatni stosunek miał miejsce przy 14 tabletce. Czy mogę zacząć przyjmowanie antybiotyku już teraz razem z antykoncepcją bez obaw o zmniejszenie ochrony ? Czy powinnam zaczekać do pierwszego dnia przerwy? Kiedy najwcześniej mogę zacząć przyjmować antybiotyk? Proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Może już Pani rozpocząć leczenie antybiotykiem ponieważ znajduje się Pani w fazie lutealnej cyklu i ryzyko ciąży jest bardzo niskie