Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a zaburzenia metabolizmu

Czy leki antykoncepcyjne mogą wpływać na nasz metabolizm, a konkretniej, całkowicie hamować trawienie? Mam problemy z żołądkiem, ale odżywiam się zdrowo, a mimo to mam mnóstwo negatywnych objawów, jak zmęczenie, nudności, nerwowość, okropne bóle brzucha. A po ostatnim komplecie tabletek nie dostałam wcale okresu. dodam, iż to niemożliwe, żebym była w ciąży. Czy powinnam natychmiast odstawić leki? Do lekarza idę za 2 tygodnie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Problemy z układem pokarmowym nie muszą mieć podłoża hormonalnego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.