Stosowanie antykoncepcji hormonalnej Daylette i Vio Mini

Witam serdecznie! Przez kilka miesięcy brałam tabletki w schemacie 24+4 jednak przez brak danego rodzaju w aptece kupiłam zamiennik zawierający takie same substancje aktywne jednak w schemacie 21+7. Tabletki zmieniłam z Daylette na Vio Mini. Po zażyciu opakowania 24+4 przeszłam do nowych tabletek 21+7. Zrobiłam 7 dniową przerwę zażywając 7 tabletek placebo Ale zastanawiam się czy antykoncepcja dalej jest skuteczna. Skoro skład tabletek jest ten sam a przerwa trwa o trzy dni dłużej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli po zażyciu 24 tabletek czynnych i 4 placebo przyjęła Pani 21 czynnych Vio Mini a potem 7 placebo i kolejne opakowanie nie ma powodów do obaw.