Stosowanie antykoncepcji hormonalnej po porodzie a ryzyko ciąży

Witam! Jestem 3 miesiące po porodzie miałam drugie cesarskie cięcie. 6 tygodni po porodzie lekarz przepisał mi tabletki Ovulan ponieważ karmie piersią. 10-tego dnia brania tabletek dostałam skąpego krwawienia od tego czasu nie mam żadnych krwawień. Czy istnieje szansa że jestem w ciąży jeśli 1 tabletke w pierwszym tygodniu stosowania wzielam 15 godzin pozniej?Współżyłam z mężem od ok 4 dnia brania tabletek.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie istnieje taka szansa, gdyż 15h zwłoka w przyjęciu kolejnej tabletki antykoncepcyjnej mogła doprowadzić do spadku hormonu i niepełnego zabezpieczenia.
Jednak stosowanie antykoncepcji rozpoczęła Pani dośc wcześnie po porodzie. Rzadko zdarza się by owulacja powracała już po 6 tygodniach od porodu.
Warto jednak wykonać test ciążowy by jednoznacznie wykluczyć ciążę.