Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie antykoncepcji przy padaczce

Mam koleżankę która cierpi na epilepsje ostatnio dowiedziałam się że załatwiła sobie tabletki antykoncepcyjne od znajomej która ma problemy z jajnikami ma zespół policystycznych jajników czy pomimo swojej choroby tak bez przebadania u lekarza nic jej się nie stanie trochę się o nią martwię i też nie chce się wtrącać ,ale czy nie będzie z tego kłopotów.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Wiele leków przeciwpadaczkowych wchodzi w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi, zazwyczaj zmniejszając ich skuteczność. Stosując niektóre leki przeciwpadaczkowe nie powinno się stosować doustnych środków antykoncepcyjnych jako metody zapobiegania ciąży. Zawsze metoda antykoncepcji powinna być omówiona z lekarzem, leki dobiera się indywidualnie. Inne leki albo metody antykoncepcji stosuje się u osoby zdrowej, inne u osoby chorej na zespół policystycznych jajników a inne u osoby chorej na padaczkę. Tabletki antykoncepcyjne to nie cukierki, które może brać każdy kto ma na to ochotę.

Koleżanka zachowuje się jakby na świecie był tylko jeden rozmiar i fason butów i wszyscy nosili to samo. Byty też dobiera się do stopy; wielkości szerokości. Mają być wygodne. Analogicznie ubrania i wszystko inne.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety