Stosowanie antykoncepcji przy padaczce

Mam koleżankę która cierpi na epilepsje ostatnio dowiedziałam się że załatwiła sobie tabletki antykoncepcyjne od znajomej która ma problemy z jajnikami ma zespół policystycznych jajników czy pomimo swojej choroby tak bez przebadania u lekarza nic jej się nie stanie trochę się o nią martwię i też nie chce się wtrącać ,ale czy nie będzie z tego kłopotów.

Zawsze metoda antykoncepcji powinna być omówiona z lekarzem, leki dobiera się indywidualnie. Inne leki albo metody antykoncepcji stosuje się u osoby zdrowej, inne u osoby chorej na zespół policystycznych jajników a inne u osoby chorej na padaczkę.
Tabletki antykoncepcyjne to nie cukierki, które może brać każdy kto ma na to ochotę.

Koleżanka zachowuje się jakby na świecie był tylko jeden rozmiar i fason butów i wszyscy nosili to samo. Byty też dobiera się do stopy; wielkości szerokości. Mają być wygodne. Analogicznie ubrania i wszystko inne.