Aparat Hassa a opuchnięcie podniebienia

Dzień dobry, od miesiąca noszę aparat Hassa. Od 3 dni śruba wbija mi się w podniebienie, które spuchło tak, że ledwo wyczuwam łączenia śruby z plastikową częścią. Z jednej strony wykruszył się cement i aparat Hassa "zjechał" na dół, tak że widoczne mam 1/3 piątki i szóstki. Czy takie coś może występować? Czy jest to powód do ściągnięcia aparatu Hassa? Dodatkowo po 30 przekręceniach nie pojawiła się również diastema. Nie wiem co mam teraz robić, czy powinienem natychmiast udać się do lekarza w celu poprawienia lub ściągnięcia aparatu Hassa czy tego typu problem może występować i jest to w pełni normalne przy tego typu aparacie? Strasznie to dokucza, ale gdybym wiedział, że to normalne to byłbym spokojniejszy, a tak strasznie martwię się, że coś jest nie tak... Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości i odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
W takim wypadku należy jak najszybciej skontaktować się z ortodontą. Nie są to normalne objawy, szczególnie jeśli wykruszył się cement i aparat się przemieścił. Przemieszczenie się aparatu może powodować nieprawidłowe, a wręcz szkodliwe jego działanie.