Stosowanie Asentry i BCAA jednocześnie

Szanowni Państwo, od około 7 lat zażywam regularnie Asentrę (Sertralina) w dawce 100 mg rano. Wcześniej brałem również Rispolept (Rysperydon) w dawce 0,5 mg wieczorem, jednak zaprzestałem jego zażywania około rok temu. Od 5 lat aktywnie ćwiczę fizycznie (jiu-jitsu) i chciałbym zacząć zażywać suplementy, a konkretnie BCAA. Czy kwasy te mogą negatywnie wpłynąć na farmakoterapię? Przeszukując internet natrafiłem na informację o tym, że zarówno BCAA jak i Sertralina hamują wchłanianie Seratoniny.

Magdalena StusiĹska

Leki przeciwdepresyjne mają wiele interakcji z inymi lekami- dlatego przed włączeniem jakiegokolwiek innego leku należy się skonsultować z lekarzem, najlepiej psychiatrą który Pana prowadzi- może nie ma już konieczności przyjmowania sertraliny i można ją stopniowo odstawić?