Stosowanie Asertin na zaburzenia lękowe

Dzień dobry ,czy asertin jest lekiem nowej generacji? Czy istnieje nowszy lek chodzi mi głównie o zaburzenia lękowe .napady lęku, paniki uczucie niepokoju. Biorę doraźnie zomiren choć zdarza się coraz częściej,(mam ciężką teraz sytuację stres na co dzień ) obawiam się że mogę być już uzależniona. Chciałabym zejść przy asertinie z zomirenu czy to możliwe? Czy przy asertinie można wypić dwa piwa? Bardzo proszę o odpowiedź. Nadmieniam że chodziłam do psychologa bez poprawy.

Dzień dobry,
w sprawie leków proszę skonsultować się z psychiatrą. Wszelkie zmiany w lekach, dawkach zawsze powinny być prowadzone pod kontrolą lekarza.
W leczeniu zaburzeń lękowych skuteczna jest psychoterapia - a nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. Bardzo często same leki utrzymują zaburzenie, nieraz najlepsze rezultaty uzyskuje się przy połączeniu obu metod. Polecam szczególnie psychoterapię poznawczo-behawioralną - tu może pani poczytać o jej założeniach, a także o zastosowaniu tej terapii w pracy z lękiem: http://poznacsiebie.pl/blog

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki

Wszelkie zmiany w lekach powinny być dokonywane pod opieka lekarza. Zachęcam do wniesienia tego tematu podczas spotkania ze swoim psychiatrą.