Stosowanie Asertinu na zaburzenia lękowe a interakcje międzylekowe

Witam serdecznie mam przepisany asertin zaburzenia lękowe Biorę również norvasc tertensif co drugi dzień oraz letrox. Czy istnieje interakcja pomiędzy lekami? Lekarz który mnie prowadzi mówi że nie ale ja niedowiarek tym bardziej że w ulotce jest coś napisane na temat leków moczopednych. Może brać minerały i witaminy? Czy asertin jest bezpieczny? Czy uda mi się całkowicie zejść z zomirenu który biorę w tej chwili codziennie 1mg? Proszę o odpowiedź na wszystkie moje wątpliwości. Pozdrawiam

Witam.
Pomiędzy w/w lekami nie ma istotnych interakcji.
Może Pani przyjmować preparat zawierający potas i magnez ponieważ Tertensif wypłukuje te elektrolity.
Tak. Asertin jest bezpieczny.
Z Zomirenu należy się stopniowo wycofać, nie jest to lek do przewlekłego stosowania.

Asertin (sertralina) jest bardzo bezpiecznym, skutecznym lekiem. Nie wchodzi w interakcje z wymienionymi lekami.
Witaminy i suplementy bierzemy tylko w przypadku udowodnionych niedoborów.
Zejście z zomirenu należy podjąć po pewnym okresie przyjmowania sertraliny, bardzo stopniowo.