Stosowanie Aspiryny na rozrzedzenie krwi przy cukrzycy

Czy osoba biorąca lek na rozrzedzenie krwi a oprócz tego jest diabetykiem insulinowym może zażyć w razie przeziębienia aspirynę lub polopirynę S i czy są przeciw skazania w takiej sytuacji a jeśli tak to jakie leki bez szkodliwości dla organizmu można zażywać aby uporać się z przeziębieniem .Bardzo proszę o poradę dla mojej 77letniej mamy .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma przeciwwskazań do doraźnego zażycia kwasu acetylosalicylowego. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.