Kobieta , 46 lat Witam lecze nadczynnosc ostatnio mialam zmienione leki z metizolu i atenolol na eutyroks i thyrozol nie dopytalam czy z tymi nowymi lekami mam rowniez brac atenolo czy nie ma takiej potrzeby
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jeśli ma Pani na co dzień akcję serca > 90/min, sugerowałbym branie leku. Jeśli akcja serca jest wolniejsza, nie ma takiej potrzeby. Proszę być pod ścisłą kontrolą endokrynologa, bo jest Pani leczona metodą "zablokuj i zastąp", czyli tyreostatyki L-tyroksyna, którą jest teraz dość rzadko stosowana, ale są wśród specjalistów jej zwolennicy. Warto przynajmniej raz na 4 tygodni kontrolować TSH, FT3 i FT4.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: