Stosowanie Axotret a opalanie

Witam Od końca marca przyjmuję lek axotret, jest to lek na tradzik i leczenie trwa ok. pół roku wiec jestem zobowiązana przyjmować go również w wakacje. Wiem, że muszę unikać słońca i używać filtrów przeciwsłonecznych, natomiast nie wiem z jakiego powodu. Wiem czego mi nie wolno, ale nikt nie nie wyjaśnił dlaczego. Czy najmniejsza opalenizna może się dla mnie źle skończyć ? Co dzieje się ze skóra, że nie mogę jej opalać ? Jakich filtrów używać ? Bardzo dziękuje za odpowiedz

Przy leczeniu tym lekiem skóra jest sucha i bardziej reaktywna na słonce .Jeśli unika Pani słońca i stosuje filtry to leczenie tym lekiem nie stanowi niebezpieczeństwa. Proszę jednak zapytać lekarza prowadzącego o zdanie.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska