Stosowanie Benzodiazepiny a zaburzenia lękowe

Przyjmuje doraźnie benzodiazepine - lek o nazwie cloranxen, w dawce 5 mg. Biorę też ssri. Benzodiazepine na noc. Cykl brania ma się zamknąć w ciągu 4 tygodni, kontroluje mnie psychiatra i psycholog. Mam F42 i F41. 2. Moje pytanie - jeśli biorę ten lek na noc, to następnego dnia w ciągu dnia jeżeli mam mniej lęków, to znaczy że to jeszcze ten lek działa czy nie? Czy to ssri zaczyna działać? Ile więc działa ten cloranxen? Pozdrawiam

Witam,

leki ssri, które Pan zażywa już działają, po prostu pełnię ich możliwości odczuje Pan za kilka tygodni. Działanie leków utrzymuje się do pory wzięcia kolejnej dawki. Przy braniu tego rodzaju leków, należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza (także jeśli chodzi o sposób zaprzestanie ich brania na zakończenie leczenia).

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień Dobry Pani,

Profesjonalnie i konkretnie uzyska Pani informacje od lekarza prowadzącego i znającego Panią.

Życzę Pani dużo radości,
Irena Melnik-Madej