Stosowanie beta-alaniny przy wyczynowym uprawianiu kajakarstwa

Witam ! Mimo 50 lat uprawiam wyczynowo kajakarstwo, i dla poprawienia wytrzymałości biorę beta-alaninę , czy można dołączyć do tego ok. 1 grama agmatne , czy nie warto , a może brać tylko agmatynę ?

Przyjmowanie substancji chemicznych, szczególnie takich o nie do końca sprecyzowanym działaniu u ludzi jest nieodpowiedzialne. Moja propozycja to odstawić te substancje.