Betaloc na nadciśnienie

Witam, od dwóch lat biorę Betaloc zok 50 jeden raz dziennie że względu na występujące u mnie nadciśnienie i kołatania serca. Czy mogę w takim razie wziąć doraźnie Propranolol 10 miligramów? Czy tylko mogę zażywać Betaloc i nic więcej? Kiedyś w chwilach mocnego stresu, lęku, bicia serca Propranolol bardzo mi pomagał. Dodam, iż stosowałam go dosłownie dwa, trzy razy do roku doraźnie. Niedługo czeka mnie ogromny stres, czy mogę go wziąć? A co do leku Betaloc jakie są opinie na temat stosowania go? Gdzię zgubiłam ulotkę Betalocku i nie wiem, czy składniki nie wykluczają się z tymi z Propranololu. Czy to jest może zamiennik Betalocku? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi, chce sobie ulżyć w stresie i wiem, że Betaloc aż tak skutecznie nie zadziała jak Propranolol, stąd moje pytania. Pozdrawiam serdecznie.

Witam.
Generalnie nie należy łączyć ze sobą leków z tych samych grup i o takim samym mechanizmie działania.
Ale metoprolol (Betaloc) i propranolol różnią się nieco profilem działania.
W mojej opinii stosowanie w/w leków w sposób jaki Pani to opisała jest dopuszczalny i co więcej jak najbardziej uzasadniony.