Stosowanie Bioaron C a Robitussin

Witam mam kilka pytań dotyczący dwóch syropów a mianowicie bioaron c i robitussin ponjeważ naczytałam się w internecie i mam męntlik w głowie a zatem. 1Czy bioaron c zaskutkuje mojej 5 letniej córce na apetyt bo jest niejadkiem? 2 Czy bioaron c jest rakotwórczy ponieważ ma składniki benzoesan sodu+ witamina c z tych dwóch składników powstaje C6H6 który jest rakotwórczy? 3 Czy mogę podawać córce te dwa syropy jednocześnie? Proszę o pomoc i z góry dziękuje i pozdrawiam. Małgorzata

Witam! 1.Bioaron jest syropem stosowanym wspomagająco w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, nie wykazuje działania wspomagającego apetyt. 2. Dawka bezonsanu sodu zawartego w syropie jest zbyt mała, aby wykazać działanie karcynogenne. 3. Oba syropy można stosować równocześnie o ile istnieją co do tego wskazania.