Stosowanie Bioracefu a gorączka

Witam przyjmuję antybioty na zatoki Bioracef niestety dostałem wysokiej gorączki 39 stopni i ostrej biegunki. Moje pytanie czy mam przyjąć dzisiejszą dawkę antybiotyku o 22 godzinie zanim jutro skontaktuje się ze swoim lekarzem? Czy już dzisiaj odstawić antybiotyk?

Gorączka może ale nie musi świadczyć o nieskuteczności antybiotyku (nie podaje Pan jak długo przyjmowany jest antybiotyk).
Z kolei biegunka może świadczyć o zaburzeniu flory jelitowej spowodowanej przez antybiotyk, zakażeniu C. difficile lub wynikać z przebiegu samej choroby.
Proponuję nie odstawiać antybiotyku bez konsultacji z lekarzem.
Moim zdaniem przed wizytą u lekarza może Pan zastosować lek przeciwgorączkowy np. paracetamol do 3x dziennie po 1 gramie, probiotyk (Enterol, Dicoflor itd.) i odpowiednie nawodnienie za pomocą płynu z elektrolitami i dodatkiem glukozy (np.Gastrolit lub podobny).