Stosowanie błonnika a wpływ na organizm

Witam. Próbuję wyjść z nałogu picia herbatek typu Figura1 na przeczyszczenie (piłam ponad 10 lat napar z 3 saszetek) nie miałam zaparć, po prostu po ciąży chciałam stracić zbędne kg i tak zostało. Przy odstawianiu piłam 1 saszetkę przez 2-3 dni, potem do drugi dzień. Nie piję w ogóle od 5 dni, przyjmuję Colosan Ex 2 x dziennie, jem suszone śliwki i piję sporo wody. Efekty mnie zadowalają, moje pytanie to jak długo mogę przyjmować błonnik?

Witam Panią,

Odpowiednie dawki, zalecana na opakowaniach może Pani przyjmować na stałe, to bezpieczny produkt ale musi Pani pamiętać że przy błonniki bardzo ważna jest odpowiednia podaż płynów. Powinna Pani wypijać około 2l płynów dziennie. Najlepiej jak to będzie czysta woda mineralna.
Nie wiem tylko czy potrzebny jest Pani błonnik w kapsułkach. Lepiej poszukać bardziej naturalnych źródeł błonnika np płatki owsiane, otręby, pełnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa itp. skoro nie miała Pani zaparć to nie warto inwestować w suplementy a po prostu odpowiednio się odżywiać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk