Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Bromergonu na podwyższony poziom prolaktyny

witam. mam 20 lat i podwyzszony poziom prolaktyny (norma do 557 a ja mam 900) lekarz zapisał mi bromergon i kazał zaraz jak się skończą tabletki przyjść na kontrole. Niestety mam 30 tabletek a wizytę dałam rade umówić dopiero za 2 miesiące bo niema innych terminów do niego. Czy mogę zbadać znów prolaktynę a potem brać miesiąc tabletki ziołowe z agnus castus i znów zmierzyć- jeśli nie bedzie w normie to na miesiąc przed wizytą zacząć brać bromergon? nie wiem co mam robić
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Dzień dobry,

Rozumiem, że ciążę wykluczono jako przyczynę hiperprolaktrynemii. Warto rozważyć wykonanie testu z metoclopramidem, aby zobaczyć jak "zachowuje" się prolaktyna po podaniu metoclopramidu, proszę przedyskutować to ze woim endokrynologiem. . Jeśli chodzi o niepokalanka pospolitego, to nie praktykjuje się w endokrynologii tego typu leczenia, choć rzeczywiście obniża on nieco poziom prolaktyny, ale nie jest tak dokładnie przebadany jak stsowane leki, takie jak bromokryptyna, kabergolina, czy chinagolid. Proszę zainwestować w prywatną wizytę ew i poprosić o wypisanie większej dawki leków. Jeśli nie ma Pani pieniędzy na wizytę prywatną, to może Pani zrobić na sobie taki test, ale z puntu widzenia endokrynologa raczej tego typu eksperymentów bym nie zalecał. Mieszanki ziołowe mogą zawierać różnego rodzaju dodatki i nie są kontrolowane tak jak ma to miejsce w przypadku leków na receptę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy