Stosowanie Bromergonu na spadek prolaktyny

Witam, przez 2 mies. zażywałem bro... na spadek prolaktyny z 16,63 ng/ml ( wartości ref. 4,04 do 15,2 ). Lekarz endokrynolog zalecił dawkę docelową 1,5 tabl. na noc. Po tym okresie zbadałem powtórnie, prolaktyna lekko poniżej normy, lecz testosteron poszybował znacznie pow. normy tj z wartości 4,24 ng/ml do wartości pow. 15 ( wartość ref. 2,80 do 8,80 ). Czy tak znaczny wzrost może być spowodowany zbyt dużą dawką tego leku.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to związane z przyjmowaniem bromergonu, należy poszukać innej przyczyny wzrostu poziomu testosteronu.